حمایت هنرمندان از استاد محمد رضا سرشار

 
حمایت پنجاه هنرمند از رضا رهگذر
 
گروهی بالغ بر پنجاه شاعر، نویسنده و هنرمند که در میان آنها اسامی مشهوری چون استاد حمید سبزواری، استاد محمود شاهرخی (جذبه)، فرج‌الله سلحشور، جواد شمقدری، جمال شورجه، سیمیندخت وحیدی، محمدرضا بایرامی، شهریار زرشناس، راضیه تجار، فیروز زنوزی جلالی،‌مسعود شجاعی طباطبایی و ... نیز به چشم می‌خورد، با صدور بیانیه‌ای، از نامزدی محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)، بیانگذار انجمن قلم ایران، برای مجلس هشتم حمایت کردند.
متن این بیانیه و اسامی امضاکنندگان آن به شرح زیر است:

«مجلس در رأس همه امور است (امام خمینی).
در دوران کنونی که امواج شبیخون فرهنگی علیه انقلاب اسلامی با هدایت و سازماندهی ناتوی فرهنگی، به گونه‌ای گسترده ادامه دارد، حضور عناصر فرهنگی متعهد و انقلابی در مجلس شورای اسلامی، بی‌تردید می‌تواند موجب تقویت جبهه انقلاب و نیروهای وفادار به آن شود. از این رو، ما نویسندگان، شاعران و هنرمندان معتقد به ادبیات و هنر ملتزم به انقلاب اسلامی، حمایت تمام‌عیار خود را از کاندیداتوری نویسنده اندیشمند و چهره برجسته ادبیات واقعگرای آرمانخواه شیعی، آقای محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)، اعلام می‌داریم:

احمد آقاقلی‌زاده، خسرو آقایاری، سعید ابوطالب، جمشید اثنی‌عشری، رضا اسماعیلی، سمیرا اصلانپور، دکتر صابر امامی، داوود امیریان، عباسعلی براتی‌پور، محمدرضا بایرامی، کامران پارسی‌نژاد شیرازی، مریم پوریامین، پدرام پاک‌آیین، راضیه تجار، جلال توکلی، ابراهیم حسن‌بیگی، محمد حمزه‌زاده، حمید خاکبازان، مجید درخشانی، محمدعلی رامین، شهریار زرشناس، فیروز زنوزی جلالی، حمید سبزواری، سیدعلیرضا سجاد‌پور، فرج‌الله سلحشور، مسعود شجاعی طباطبایی،‌ جواد شمقدری، جمال شورجه، مژگان شیخی، قدرت‌الله صلح میرزایی، محمدحسین صلواتیان، نادر طالب‌زاده، ابوالقاسم طالبی، کاظم طلایی، سهیلا عبدالحسینی،‌ احمد عربلو، نادره عزیزی نیک، حسین فتاحی، محمدعلی گودینی، علی‌اکبر کساییان، دکتر سیدحبیب‌الله لزگی، محسن مؤمنی، سیداحمد میرزاده ، محمد میرکیانی، علی‌‌اصغر نصرتی، محمد نوری‌زاد، سیمیندخت وحیدی، محمود شاهرخی (جذبه)، محمدحسین کیانپور، مهدی کاموس، محمدتقی ملبوبی، رضا عبداللهی، محمدجعفر فرخزادی، علی‌اکبر والایی.
  علی لاریجانی نیز در حمایت از سرشار نوشت: جناب آقای رهگذر (سرشار) از هنرمندان باذوق و متعهد و پرکار کشور بوده و هستند و خدمات بسیار ارزشمند و گرانسنگی را در دوره همکاری‌شان با صداوسیما به جامعه ارایه داده‌اند. حضور ایشان در مجلس شورای اسلامی می‌تواند به رشد فرهنگ کشور کمک نماید.
منبع:سایت خبری تحلیلی تابناک .سه شنبه ۲۱/۱۲/۸۶
/ 12 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ملیحه جهانبخش

سلام با وجود ارادت و احترام زیادی که به جناب استاد سرشار دارم ( و البته این را هم مدیون آشنایی با شما هستیم) و اگرچه می دانم کمتر نویسنده ای داریم که مقام معنوی و تعهد و اخلاق ایشان را داشته باشد ...اما به نظر بنده ذهن و قلم ایشان حیف است که درگیر سیاست شود .و چه بسا دغدغه ی حل و رفع مطالبات مردم و وظیفه خطیر نمایندگی مردم در مجلس شخص مسولیت پذیری چون ایشان را احتمالا آن قدر درگیر خواهد نمود که ممکن است حضور شان در عرصه ی ادبیات کم رنگ تر شود .با این حال اگر این واهمه نباشد ایشان جزو شایسته ترین افراد هستند. برای شما نیز که چنین انتخابی کرده اید و همچنین در عرصه ی ایمان و اخلاق و فرهنگ و ادبیات و زندگی چنین الگو و مرادی دارید آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

جمیله سادات کراماتی

سلام بر شما یادم هست اولین کتابی که در زندگی به من هدیه شد کتابی به نام( زهرا )انوشته ی آقای رضا رهگذر بود آن روزها هنوز کودکی بیش نبودم و خواندم و نوشتن را هم نمی دانستم. اما با نام رضا رهگذر از همان کودکی آشنا شدم وبعد آشنایی بیشترم از نوجوانی و جوانی با داستانهای زیبای ایشان و ظهرهای جمعه و دیگر فعالیت های ادبی ایشان. برای آقای رهگذر آرزوی موفقیت می کنم و بزرگترین آرزویم این است که مشغله های اینچنینی این نویسنده ی گرانقدر و خوب را از دنیای ادبیات دور نکند. برای شما نیز آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

محبوبه جمالي

به نظر من بايد نويسندگان و اهل ادبيات و هنر وفرهنگ خيلي بيشتر از اينها درعرصه ي فعاليتهاي سياسي و اجتماعي وارد شوند.چرا مقدرات ما بايد توسط افرادي رقم بخورد كه بويي از فرهنگ نبرده اند؟اميدوارم آقاي سرشار درانتخابات موفق شوند.

زندی

ساقیا آمدن عید مبارک بادت... سلام سیب سبز منتظر اثر انگشت شماست

جمیله سادات کراماتی

سلام به دلیل ایجاد مشکل فنی آدرس وبلاگم تغییر پیدا کرد. لطفا با آدرس جدید وارد شوید .متشکرم

جمیله سادات کراماتی

سلام به دلیل ایجاد مشکل فنی آدرس وبلاگم تغییر پیدا کرد. لطفا با آدرس جدید وارد شوید .متشکرم

سيد احمد ميرزاده

خانم كراماتي عزيز.سلام.متاسفانه چندي است كه به دليل همان مشكلات فني آدرسها ثبت نمي شود .لطف كنيد آدرس مورد نظر را درمتن پيام بنويسيد.ممنون.

عابر پياده

آقاي ميرزاده.بنا به چه ملاكي از آقاي سرشار حمايت كرديد؟خود شما دلتان مي آيد كه "آنك آن يتيم نظر كرده " ناتمام بماند ؟من مطمئنم كه باورود سرشار به مجلس هرگز اين كتاب به پايان نخواهد رسيد.

سيد احمد ميرزاده

بله .من هم دوست مي دارم كه اين شاهكار بزرگ به پايان برسد.همچنين الفباي قصه نويسي و ديگر كتابهاي ناتمام استاد.كما اين كه دلم لك زده براي داستانهايي مثل اگه بابا بميره و گرداب سكندر.اما ورود استاد به عرصه ي سياست بركتهاي بسياري براي فرهنگ كشور خواهد داشت.و ان شاالله مانع خلاقيت ايشان هم نخواهد شد.كما اين كه استاد بهار و استاد فروزانفر و...هم مرد ادب و هم مرد سياست بودند.

محسن

تبریک! 10000 رای هم آوردند!!!