دوست دارم هرچه زودتر از راه برسد

 

 چندی است مدام پلک چشمم می پرد.نمی دانم باید در انتظار کدامین مهمان عزیز باشم؟

 هر که هست دوست دارم هرچه زودتر از راه برسد. پیش از آن که پرستوهایی که غروب در آسمان حیاطمان چرخ می زنند راهی بیکرانه های دور شوند؛ پیش از آنکه جیک جیک مستانه ی گنجشک های شاد را سکوت فیلسوفانه ی کلاغ ها پر کند.پیش از آن که گل های سرخ باغچه مان که صبح به صبح  می شکفند بپژمرند؛  پیش از آن که سبزی هایی که در باغچه کاشته ام از رقص عاشقانه شان در باد خسته شوند.

 اتاقم را جارو کرده ام و کتاب های گرد گرفته ی کتابخانه ی کوچکم را دستمال کشیده ام.دوباره آن قدر با حافظ و خیام دوست شده ام که هر غروب سه نفری  روی پله های حیاط می نشینیم و چای می نوشیم.و من مشق های جبرم را به خیام می دهم تا خط بزند و معمای کهنه ام را از حافظ می پرسم .راستی قیصر چقدر معما می گفت ...

 این روزها دوباره آن قدر جوان شده ام که می توانم یک باردیگر با دوچرخه ام از مشهد تا شاندیز رکاب بزنم و زنگ ِ دوچرخه ام پاسخی باشد به لبخند تمام بچه های این شهر .بروم و در زیر بازی کودکانه ی ابر و خورشید و باران ، خودم را به پایه های پل رنگین کمان برسانم.

 امروز با فیش حقوقی ام فرفره درست کردم .فکرش را بکن .تو می توانی فرفره ی کاغذی ات را با سوزن میخی بچسبانی به یک چوب ِ حصیری و جلوی دوچرخه ات بگیری تا وقتی پا می زنی فرفره ات  بچرخد و بچرخد.

 من چه ثروتمندم این روزها .این روزهای معطر اردیبهشتی که از برگهای جوانِ درخت ها قطره قطره مروارید به زمین می چکد وبرهر شاخه ای یاقوت و زمرد و الماس می درخشد.

 من چه بی قرارم این روزها. این روزها ی سرشار از توت فرنگی و ریواس و شقایق ، این روزهای نفس های عطر آگین شیرباد ،آه  فقط تورا کم دارم ای مهمان عزیز که هوایی آمدنت شده ام و نمی دانم کی از راه می رسی؟

 چندی است مدام پلک چشمم می پرد.چشم هایم را می بندم و باز می کنم .و باهر باز و بسته کردن ،انگار یک بار دیگر متولد می شوم .

 یادت به خیر قناری اردیبهشت که در این روزهای سراسر بی قراری ، ترانه ی جاودانه ات ،  زمزمه ی زیبای پرسه های تنهایی من است :

دوباره پلک دلم می پرد نشانه ی چیست    

شنیده ام که  می آید کسی به مهمانی ....

 

*بیت از قیصر امین پور

/ 7 نظر / 30 بازدید
امید

خیلی خیلی زیبا بود! . من هم دعا میکنم زودتر میهمان عزیز شما از راه برسد [گل]

مصطفی

دیگه اینترنت خوب هم که داری! چرا باز پیدا کردنت اینقدر سخته؟

فرشته

سلام.روزتان مبارک[گل] عالی بود.عالی...

اسری

سلام خیلی حال و هوای خوبی داره اینجا. بسیار زیبا انتخاب میکنید و زیبا به قلم میکشید.[گل]

saeed

سلام احمد جونم خیلی دوستت دارم[قلب]

ناهید

انتظار قشنگی است، ما هم این روزها منتظر مهمانان عزیزی هستیم.

سمانه خمسه ای

اردیبهشت که می شود خدا یک تکه از بهشت را برمی دارد و می اندازد روی زمین. اردیبهشت آدم ها را عاشق می کند. اردیبهشت بوی بهشت می دهد...