شب های پُرستاره

 

  تو که با نگاه آسمانی ات  تمام شاهین های پرشکسته  را به شورِ پرواز دچار می کنی؛  تو که با خنده های بارانی ات ، دشت های سوخته را بهار می کنی چرا از من فرار می کنی ؟

  در ترافیک سنگین ِ این روزگار ، کدام خیابان مرا به تو می رساند ؟ کی این چراغ ِ قرمز سبز می شود تا خودروی فرسوده ی ِ مرا به گُل های  بهارِ تو نزدیک تر کند ؟

   ای کاش پیاده ای بودم که برسنگفرش کوچه های قدیمی عهدقاجار قدم می زد.چقدر دیر کرده ام.مگر از این  اداره تا خانه ی تو چقدر راه است ؟

  اگر یک جعبه مداد رنگی می داشتم به هریک از واژه های  این دلنوشته ،  رنگی می دادم که کیفیت  بی تابی ام را به تو برساند.برروی دفترم نام روشن تو را آن قدر سبز می نوشتم که ناگهان از قلب ِ این زمستان ِ سرد ، هزارهزار بهار بشکفد و تمام دره های این حوالی ، به رنگ ِ اردیبهشت ِدره ی ارغوان شوند.

  روزهای زمستان کوتاه است .به کوتاهی طاق ِ یک  کاروانسرای کاهگلی  در کهن راه های خراسانِ بزرگ.عشق من وتو در این رباط کوچک نمی گنجد .شب های زمستان اما آن قدر بلند هست که تمام ستاره های آسمان زیر آن جاشوند.مثل چادر مادرم که جهانی بود گسترده تر از تمام دنیای این روزهای من .

  ماه پیشانی من! امشب هرکجا هستی پرده ی اتاقت را کنار بزن و به آسمان نگاه کن تا ستاره ات را پیدا کنی . مطمئن باش که من وتو هم مثل همه ی آدم ها ستاره ای در آسمان داریم .شاید هم بیش تر از یکی. به اندازه ی دانه های این تسبیح درشت که هر شب ستاره ستاره ، عشق ِ مرا شماره می کند. راستی چطور می شود این همه ستاره را در یک جعبه ی کوچک جاداد ؟

  ای کاش شب های پر ستاره ی زمستان ، هرگز تمام نمی شدند ؛  ای کاش سلام های آدم ها ، هیچ گاه والسلام نمی شدند...

/ 4 نظر / 26 بازدید
لبخند

ای کاش لحظه های خوب تمام شدنی نبودکه حتی در وصال هم دغدغه فراق نداشتیم.

سایه.

سلام.استاد بزرگوار ریتم و آهنگ نوشته هاتون خیلی یک دست است.و اینکه مطالبتون همپوشانی خوبی دارند.لطفا راهنمایی بفرمائید چطور به این سبک شخصی رسیده اید.واگر کتابی به نظرتون می رسه لطفا معرفی بفرمائید.کسانی که بانوشته های شما آشنایند دقیقا می دانند که این کلمات فقط می تواند از قلم شما جان بگیرند.از خواندن مطالبتان سیر نمی شویم.

امید

به به . چه دلنوشته ی قشنگ و پراحساسی چقدر خاطره های خوب و چقدر مسیر روشن عشق ... شب هایت ستاره باران

لیلی

فوق العاده بود... ممنونم [گل]