جشن ِ غدیر فرخنده باد

 

از میان عید ها ی مذهبی ، بعضی عید ها هستند که مفهوم خاصی دارند.باید آن ها راتحلیل و بررسی کرد.فرق دارند با عیدی که مثلا سالروز تولد یک پیشوای دینی ِمحبوب است.

عید فطر ، عید قربان ، عید مبعث ، عید غدیر...

غدیر برای ما شیعیان ایرانی ، با معنی ترین ِاین عید هاست .ما از غدیر هویت میگیریم.

ابتدای کربلا مدینه نیست ابتدای کربلا غدیر بود

ابرهای خونفشان نینوا اشکهای حضرت ِ امیر بود...

یادش به خیر .در زمان ِ زندگانی پدرم ...سالروز ِ غدیر چه شور و هیجانی داشت.گروه گروه و خانواده خانواده به دیدار پدرم می آمدند و او هنگام دیده بوسی  از ژرفای دل ، و با بیشینه ی احساس این گونه خدا را سپاس می گفت :"الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیر المومنین و ائمه المعصومین ..."

به غدیر باید بیش از اینها اندیشید.ما از غدیرهویت می گیریم و زنده می شویم.این همه ابراز احساس مردم در این روز ریشه در ژرف ترین و زلال ترین سرچشمه های زندگی معنوی ما ایرانیان دارد.

این عید عزیز و فرخنده را به تمام دوستان ِ عزیزم شادباش می گویم.

/ 5 نظر / 26 بازدید
.احمد

خدا رحمت کند پدر را و تمامی اسیران خاک را. و آرزوی سلامتی و عزت برای مادر مهربانتان. با بهترین آرزوها این عید بزرگ را به تو احمد عزیز تبریک می گم , مخصوصن که امسال این عید مهم , قرین شده با سالروز تولد تو و امیدعزیز. عید امروزتان مبارک, تولد فردایتان پر از مهر و شادی.

امید

سلام بر شما سیّد بزرگوار . عید مبارک [گل] . چه خوب که از پدر گرامی تان یاد کردید روحشان شاد.

جمال

با سلام - واقعا تاثير گذار بود . هميشه پاينده باشيد

لبخند

امسال عیدغدیر نازنینم خراب شد اونم به خاطر مهمانی اجباری که باید شرکت می کردم و میزبانی که از خودش و کاراش بیزارم هنوز دلم برا عیدم میسوزه خدا همه گدشتگان رو بیامرزه از سرتقصیرات مازنده ها هم بگدره که نمی تونیم زود به زود بهشون سربزنیم

سپاهی لایین

سلام سید شاعر. عیدت مبارک با کمی تاخیر... دل زنده و سربلند باشی.بدرود.