ردیفی از گل های بنفشه

 

دوباره آمدم تا به تو سلام کنم.به تو که آواز خوان از کوچه ی ما می گذری و صدایت پنجره های بسته را باز می کند و ناگهان تمام اتاقها از هلهله ی بهار سرشار می شوند.

دوباره آمدم تا به تو سلام کنم.به تو که هیچ کس نمی داند با بهار چه نسبتی داری ؟

دوباره دویدم تا به تو سلام کنم.به تو که وقتی صدای زنگ دوچرخه ات در کوچه می پیچد تمام بچه ها بازی لی لی شان را نیمه تمام می گذارندو پابرهنه دنبال دوچرخه ی تو می دوند.

تو می گذری و ابری از پرنده های شاد روی سرت پرواز می کنند. تو می روی و دیوارهای سنگی کوچه مثل دیوارهای کاهگلی روستا معطر می شوند و از دلشان سبزه و شقایق سرمی زند.

از رد دوچرخه ات ، ردیفی از گلهای بنفشه بر آسفالت کوچه می روید و از فردا دوباره دختران محل ، مهربان می شوند.

 دوباره آمدم تا به تو سلام کنم.اما دیر رسیدم و تو رفته بودی وکلاغی که روی تیر چراغ برق نشسته بود به من طعنه می زد.اما عطرحضورت هنوز در فضا پیچیده و جیک جیک شلوغ گنجشک های بی قرار ،لطیف ترین نشانه ی عبور توست. راستی این عطر سکر آور خوشبو را از کدام مغازه می خری ؟

دوباره آمدم تا به تو سلام کنم اما دیر شده بود. و باز دارم برایت نامه می نویسم.فردا صبح نامه ام را به بال نسیم می بندم تا به تو برساند.راستی تا به حال چند تا نامه برایت نوشته ام ؟ نکند که نامه هایم را نخوانده باشی ؟نکند به گل سرخ خشکی که هربار برایت توی پاکت می گذارم بی اعتنایی کنی؟ این گل سرخ خشکیده را به جمله ی "دوستت دارم "نامه ام چسبانده ام به امید آن که دوباره درآفتاب بهشتی نگاه تو از روزهای اردیبهشتی اش شاداب تر شود.

 اما نکند نامه هایم به دست تو نرسد ؟راستی نشانی ات کجاست ؟چرا هیچ کس نمی داند تو از این کوچه به کجا می روی ؟

کاش یک روز وقتی از کوچه می گذری روی پله ها نشسته باشم.تو جلوی من ترمز کنی و من  محو لبخند شیرین تو ، نامه ام را به دست خودت بدهم.

آه ! چه می شود اگر مرا روی ترک دوچرخه ات سوار کنی و باخودت به همان باغ سرسبزی ببری که گلهای رنگارنگ خورجینت را از آن چیده ای .

 

/ 4 نظر / 30 بازدید
امید

خیلی زیبا . بله حتما باید خودت نامه را به دستش برسانی . و البته بی شک اگر او را ببینی . نیازی به دادن نامه نیست که او خود می داند تک تک واژگان نامه ات را [گل]

باران

ای که از کوچه.....می گذری برحذر باش که سر می شکند دیوارش[گل]

saeed

سلام احمد جونم دوستت دارم یک عالمه هر چند که اصلا به من سر نمی زنی[گل]

آتسا شاملو

عید را دوست دارم به خاطر روزهای در انتظارش نوروز مبارک سالی پر از موفقیت و شادکامی برایتان آرزومندم