دستاوردهای جهان صنعتی

تعداد قربانیان آلودگی هوای تهران درهشت سال گذشته بیشتر از قربانیان هشت سال جنگ تحمیلی بوده است این هم رهاوردی دیگر از دنیای تکنولوژی .خبری که یک منبع رسمی داد و در روزهای گذشته نقل محافل و تیتر خبرگزاری هابود.خبر این بود :جنگ هشت ساله با عراق که قربانیانش از تمام جنگهای تاریخ کشورمان بیشتر بوده است کمتر از آلودگی هوا ی تهران در هشت سال گذشته قربانی داده است .

هادی حیدر زاده مشاور محیط زیست شهردار تهران گفته است :ما نیارمند کنترل آلودگی از مبداء هستیم و تا زمانی که خودورها و ماشینهای آلاینده ی هوا با مقدار بالا تولید و وارد بازار می شود نمی توان راهکارهای محیط زیستی را کارامد دانست.

این متخصص محیط زیست با اشاره به طرحهای مبارزه با کاهش آلودگی و کنترل آلاینده های خطرناک در تهران تاکید کرد: طرح معاینه فنی خودروها، افزایش حمل و نقل عمومی، طرح جامع گسترش مترو و...از جمله طرحهایی است که می تواند موجب کمی نفس کشیدن تهران شود.

(البته باید گفت این تنها یک امیدواری است ! و گرنه واقعیت این است که این آب رفته را دیگر نمی توان به جوی بازگرداند...باش تا صبح دولتش بدمد ...)

/ 6 نظر / 3 بازدید
saeed

اولا مقام اول را به خودم تبریک میگم دوما احمد عزیز همین طرح معاینه خودرو الکی است و اتفاقا من چند روز پیش در مرکز معاینه خودرو در خیابان گاراژدارها بودم ماشینی که جواب مثبت معاینه گرفت......[سوال] بهتره خودمون را گول نزنیم

saeed

ضمنا من نفهمیدم این قربانیان یعنی مردند یا آسیب دیدند؟ چون اگر نمرده باشند اصلا ربطی به این موضوع ندارد [عینک]

امید

سعید جان سلام!! چند وقت پیش من هم اونجا بودم یک ماشین قراضه ای بود که طرف هلش میداد و داخل مجموعه به زور تونست روشنش کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته این مطلب تأییدی بر مطلب سیداحمدخان نیست ها!!! این مسأله طرح شده ایشون نکاتی داره که باید سر فرصت مطرح بشه!!!

ریحانه

سلام. می خواهم چند چیز که به هم مربوط نیستند بگم: 1) منم با این تکنولوژی خیلی موافق نیستم. گرچه گاهی فکر می کنم که بدون آن نمی توانستم زندگی کنم. 2)با اینکه رنگ صفحه وبلاگت خیلی قشنگه. ولی کلی دل آدم می گیره. من شکل اسبق (آبی) را خیلی بیشتر دوست داشتم. (البته می دونم که به من ربطی نداره ولی خوب نظر است دیگه) 3) با اینکه با آقای امیرخانی یک جورایی هم مدرسه ای بودم (هر دو سمپادی هستیم و ایشان چند سالی بزرگتر ) و وقتی دبیرستان بودم تا "ارمیا" چاپ شد آن را خواندم ولی از کتاب "بیوتن" (و البته "من او") خوشم نیامد. چون شخصیت همه یک جور بود و همه داستانها هم . یکی. آخر سر هم که شخصیتهای اصلی را به شکلی بسیار تخیلی می کشد. من که به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان. کلی از دست ارمیای بیوتن حرص خوردم. 4) به خاطر آلودگی هوا تهران نیامدی؟؟؟؟ 5) اولویت مطالب از آخر به اول است!

غزاله

قضیه تکنولوژی جدید همان قضیه ویروسها و بیماریهای جدیده! هرچی بیشتر دنبال درمانهای جدید می گردیم مشکل هم بزرگتر می شه (ویروس خطرناکتر می شه). گاهی فکر می کنم دوست داشتم در زمان اسکارلت اوهارا زندگی می کردم....